logo


Fotograficy - GÓRY Fotoedycja 2007

www.jimmychinphotography.com
MAREK ARCIMOWICZ (ur. 1972, Polska), z wykształcenia architekt-planista, od 10 lat fotografuje zawodowo. Fotograf od „zadań specjalnych”. Przez lata współpracował z firmą Alpinus, łącząc funkcję fotografa, testera i projektanta sprzętu. Pracował dla liczących się klientów i największych agencji reklamowych w Polsce i za granicą. Z aparatem „zaliczył” wszystkie strefy geograficzne. Od roku 2000 do 2004 był członkiem fotograficznej „stajni” agencji PORTFOLIO. Również w roku 2000 rozpoczął współpracę z polską edycją magazynu „National Geographic”, w którym opublikował trzy duże materiały. Od 2006 roku jest członkiem redakcji GÓR oraz fotografem portalu climbandmore.com. Brał udział w zbiorowej wystawie „Oczami Fotografów NG”. Jest dwukrotnym laureatem pierwszej nagrody Biennale Fotografii Górskiej. Poza tym publikował m.in. w „Newsweeku”, „Przekroju“, „Formie“, „Gazecie Wyborczej”, „Focusie”, „Podróżach”, „Foto-Pozytywie“ i „Voyage”. Mieszka z rodziną w Karkonoszach.
www.arcimowicz.com
JIMMY CHIN (ur. 1973, USA), wspinacz, podróżnik i fotografik. Był organizatorem i uczestnikiem wspinaczkowych i eksploracyjnych ekspedycji do Tybetu, Chin, Pakistanu, Nepalu, Tanzanii, Mali, RPA, Kanady i Argentyny. Wśród jego alpinistycznych osiągnięć znalazły się m.in.: wytyczenie nowej, 1300-metrowej drogi The Line of Control na Fathi Brakk, pierwsze wejście na Tahir Towe (VI 5.11.A3+) oraz próba pokonania w stylu alpejskim (razem z Stephenem Kochem) północnej ściany Mount Everest. Fotograficzne materiały China z jego wypraw trafiają na łamy m.in. „National Geographic”, „Outside Magazine”, „Climbing Magazine”. Znany jest on również jako autor filmów podróżniczych, przygotowanych dla National Geographic, ESPN Network, Outdoor Life Network, ABC Sports i Universal Studios. W 2004 roku uhonorowano go National Geographic and Microsoft Emerging Explorers Grant oraz Galen Rowell Memorial Photography Award.
RAINER EDER/Visual Impact, (ur. 1964, Austria), od 17 lat mieszka w Zurychu. Swoją przygodę z fo- tografią rozpoczął od zdjęć swoich wspinających się przyjaciół, wkrótce po tym, jak sam zaczął wspinać się w wieku lat 16. Zawodowo fotografią zajął się sześć lat później. Specjalizuje się w fotografowaniu wspinaczy, narciarzy esktermalnych, kolarzy i kajakarzy górskich. Jego prace są publikowane na całym świecie, przede wszystkim w prasie specjalistycznej. Pracuje także dla znanych producentów sprzętu outdoorowego, takich jak Mammut, Black Diamond i Lowa, ODLO czy Red Bull. Jest laureatem Banff Moun- tain Photography Competition 2003 w kategorii Mountain Adventure.
www.rainereder.com
HERMANN ERBER, (ur. 1972, Austria), zaczął wspinać się w wieku 12 lat. Później zafascynowały go także inne sporty górskie, m.in. alpinizm, narciarstwo, wspinaczka lodowa i mikstowa. Podczas kolejnych wypraw wspinaczkowo-podróżniczych (w Alpy, do Norwegii, USA, Południowej Afryki, Peru, Laosu, Patagonii i Kanady) doskonalił także swój warsztat fotograficzny. W 2002 roku rzucił pracę w sklepie wspinaczkowym, wybierając zawód niezależnego fotografa outdoorowego. Jego prace znaleźć można w magazynach górskich, kalendarzach, katalogach i reklamach. Mieszka z żoną Iris i psem Zappo w Vitzing w Górnej Austrii.
www.outdoor-foto.at
URBAN GOLOB (ur. 1970, Słowenia), słoweński alpinista, fotograf i muzyk. Po ukończeniu studiów rozpoczął karierę dziennikarską, został również fotoedytorem nie istniejącego już słoweńskiego czasopisma outdoorowego „Grif”. Obecnie współpracuje m.in. z „Outside”, „Desnivel”, „Montages Magazine”, „Alpinist”, „L’Espresso” oraz licznymi tytułami prasowymi w Słowenii. Światowy rozgłos przyniosły mu – publikowane m.in. na łamach „National Geographic” – zdjęcia z pierwszego zjazdu na nartach ze szczytu Everestu, dokonanego przez Davo Karničara. Swoją poważną przygodę ze wspinaczką rozpoczął w 1985 roku i od tamtego czasu wpisał na swoje konto około 700 dróg oraz ponad 50 pierwszych przejść w górach Słowenii, Austrii, Szwajcarii, Kanady oraz w Himalajach. Jednym z najwybitniejszych jego osiągnięć był pierwszy zimowy trawers słoweńskich Alp (1998). Pasję wspinaczkową i fotograficzną łączy z fascynacjami muzycznymi – był m.in. perkusistą w zespole gwiazdy słoweńskiego rocka Vlado Kreslina. Znane są także jego prace jako fotografa muzycznego.
www.urbangolob.com
DAVID KASZLIKOWSKI (ur. 1973, Polska). Pierwszy polski fotograf, który nawiązał współpracę z największymi światowymi magazynami branżowymi. Jego prace znalazły się na okładkach "Alpinist" "Rock and Ice'; "Grimper" "Vertical", "Desnivel". Swoje fotografie publikował również w "Newsweeku", "National Geographic" "NG Traveler" "Voyage" "Playboyu" "Twoim Stylu" "Extremium". Owocem współpracy z GÓRAMI jest 16 okładek naszego magazynu oraz kilkanaście dużych, ilustrowanych zdjęciami, materiałów tekstowych. Zafascynowany wspinaczką skalną, przenosi swoje sportowe umiejętności (8b/b+ RP, 7c+ OS) na wielkie górskie ściany. Organizuje ekspedycje w mało eksplorowane rejony, wytycza nowe drogi w stylu big-wall. Zdobywał dziewicze ściany m.in. w Himalajach, Atlasie Wysokim i Afryce Zachodniej (Mali). Za nową drogę na Alasce (wspólnie z M. Tomaszewskim i K. Belczyńskim) był nominowany do prestiżowej nagrody Złotego Czekana. Jest zdobywcą Kolosa i licznych wyróżnień za eksplorację.
www.VerticalVision.pl
JACEK KUDAŁTY/Sigma Pro (ur. 1972, Polska). Jego pasją i sposobem na życie są podróże wspinaczkowe i fotografia. Od 10 lat odnosi sukcesy we wspinaczce skałkowej, specjalizując się w przejściach bez znajomości (wiele dróg 8a OS i 8a+ flash). Jest autorem dróg skalnych na innych kontynentach. Swoje prace publikował zarówno w prasie szerokie- go obiegu (m.in. "Gazecie Wyborczej" "Focusie", "Men's Health" oraz "Wprost"), jak i w prasie branżowej ("GÓRY", "Snowboard" "Grimper"), podróżniczej ("Podróże" "NG Traveller") oraz fotograficznej ("Fotografia cyfrowa"). Organizował wyprawy, mające na celu prowadzenie dróg wspinaczkowych w egzotycznych zakątkach naszego globu (RPA, Indie, Madagaskar, Laos). Od 2007 jest członkiem Alpinus Expedition Team. Jest właścicielem firmy Pro-Rock, zajmującej się dystrybucją butów wspinaczkowych oraz produkcją chwytów. Mieszka w Trzcińsku u stóp granitowych turni Gór Sokolich. www.prorock.com.pl MICHAEL MEISL (ur. 1969, Niemcy), zaczął wspinać się 20 lat temu, a od 1993 roku wraz z przyjacielem założył firmę Lost Arrow, produkującą odzież wspinaczkową. Zawodowo fotografią zajmuje się od roku 1999, regularnie współpracując z najlepszy- mi wspinaczami świata. Jego zainteresowania koncentrują się wokół zdjęć akcji, fotografii outdoorowej, portretów, reportażu oraz pejzaży. Dwa lata temu opublikował znakomity nowy przewodnik po rejonie Arco.
Motto: "Jeśli zdjęcia, które widziałeś, wydają ci się nudne i czujesz, że masz inny sposób widzenia, chwyć za aparat i zacznij fotografować."
www.michaelmeisl.com
JIM THORNBURG (ur. 1964, USA) - fotografią wspinaczkową zajmuje się od 15 lat. Na początku lat 90 startował w zawodach Pucharu Świa- ta, podróżując i wspinając się w różnych zakątkach Ziemi. Obecnie mieszka w Berkeley w Kalifornii i kończy pracę nad albumem, prezentującym rejony wspinaczkowe Ameryki Północnej. W swojej pracy kładzie nacisk na oddanie piękna naturalnego otoczenia rejonów wspinaczkowych. Od wielu lat współ- pracuje z licznymi magazynami wspinaczkowymi i górskimi na całym świecie, przede wszystkim z amerykańskimi ("Climbing" "Rock & Ice"), które często zamieszczały jego zdjęcia na okładkach.
www.jimthornburg.com
 
 
adres email do składania reklamacji: reklamacje@czytaj.goryonline.com