logo
 Ben Ditto | VISUAL IMPACT
(USA) dorastając w Tennesse na południu Stanów Zjednoczonych szybko zorientował się, że chciałby mieszkać w miejscu, w którym mógłby spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Przeprowadził się do Salt Lake City, a następnie do Bishop w Kalifornii. Podczas pracy przemierzał Stany Zjednoczone, Kanadę, Alaskę, Indie czy Południową Afrykę, a jego zdjęcia pokazują oszałamiające piękno – niezależnie od tego, czy jest to fotografia dokumentalna, artystyczna czy ujęcia z wypraw, np. na Grenlandię lub patagońskie Turnie Paine w towarzystwie braci Favresse. Lubi fotografować w dzikich miejscach, które unaoczniają nierozerwalny związek energii człowieka i natury. Na swoich zdjęciach stara się uchwycić zarówno rzeczywistość chwili, jak i wyobrażenie, które ze sobą niesie, by w ten sposób zainspirować ludzi i sprawić, żeby dzika przyroda została doceniona przez odbiorców. Interesuje go to, jak ludzkość korzysta z zasobów przyrody i w jaki sposób może się rozwijać w sposób odpowiedzialny – promując samoświadomość o naszym miejscu w świecie. Ben Ditto jest nie tylko fotografem, ale także filmowcem. Zajmuje się również fotografią studyjną, a nawet ślubną (na łonie natury). A propos – w czerwcu tego roku Ben zmienił swój stan cywilny i poślubił Katie.
www.bendittophoto.com
 
 
 
Rainer Eder | VISUAL IMPACT
(ur. 1964, Austria) od ponad 20 lat mieszka w Baar w pobliżu Zurychu. Karierę fotograficzną rozpoczął od robienia zdjęć swoim wspinającym się przyjaciołom, krótko po tym jak sam zaczął się wspinać mając 16 lat. Sześć lat później został profesjonalnym fotografem specjalizującym się w sportach ekstremalnych takich jak wspinaczka, freeride, kolarstwo górskie i spływy kajakowe górskimi rzekami. Zdjęcia Rainera publikowane są na całym świecie, głównie w specjalistycznych magazynach. Stale pracuje nad projektami znanych firm outdoorowych, takich jak Mammut, Adidas, Black Diamond, Lowa, Odlo czy Red Bull. Jedno z jego zdjęć zdobyło nagrodę Best Mountain Adventure Photo podczas Banff Mountain Photography Competition 2003, był także finalistą konkursu Red Bull Illume 2010. Rainer polega na sprzęcie Nikona i współpracuje ze szwajcarskim bankiem fotografii Visual Impact.
www.rainereder.com
 
 
 
Klaus Fengler
(ur. 1963, Niemcy) zaczął fotografować w połowie lat 90., by pod koniec 2003 roku definitywnie skończyć z zawodem inżyniera mechanika i zostać fotografem-freelancerem. Jego zdjęcia publikowane są przez liczne magazyny outdoorowe i górskie na całym świecie. Był członkiem ekspedycji wspinaczkowych Stefana Glowacza do Meksyku (El Gigante), Kenii (Mt. Poi), Patagonii (Murallon, trzy razy), Wenezueli (Acopan Tepui), Ziemii Baffina i Gauri Shankar w Nepalu. Zdjęcia, które podczas nich zrobił pojawiły się na okładkach licznych magazynów wspinaczkowych. Współpracuje z wieloma markami outdoorowymi (Gore, Marmot, Lowa etc.), więc jego zdjęcia można także znaleźć w reklamach i katalogach. Mieszka w pobliżu Jeziora Bodeńskiego na południu Niemiec.
www.klausfengler.de
 
 
 
Reinhard Fichtinger
(ur. 1975, Austria) pracuje jako fotograf dla swiatowych magazynów wspinaczkowych i firm outdoorowych. Mieszka w Innsbrucku, gdzie ma okazję współpracować z wieloma zdolnymi wspinaczami. Uwielbia podróże, inspirują go nowe rejony. Wspina się od przeszło 20 lat. 
www.reinhardfichtinger.com
 
 
 
David Munilla
(ur. 1965, Hiszpania) wspinacz, alpinista, z zawodu dziennikarz. Przez ponad 15 lat zajmował się dziennikarstwem podróżniczym, jeżdził po całym świecie zamieszczając swoje relacje w gazetach i przewodnikach. Przygodę z profesjonalną fotografią rozpoczął w 1985 roku. Stał się pierwszym w Hiszpanii fotografem zajmującym się głównie wspinaniem i górami, był świadkiem narodzin wspinania sportowego, fotografując legendy tego sportu. Opublikował setki reportaży, plakatów i kalendarzy w czasopismach na całym świecie („Rock & Ic e”, „Rock & Snow”, „Climbing”, „Desnivel”, „Grimper”, „Vertical”, „Rock´n Wall”, „Pareti”, „Alp”, „Klettern”, „On the Edge”, „Climbing”, „Climax”, „Góry”). Wciąż się wspina, fotografuje i uczy fotografii na Wydziale Fotografii i Sztuk Audiowizualnych.
www.davidmunilla.com
www.bestclimbingphotos.blogspot.com.es
www.davidmunilla.desnivel.com/blogs
 
Thomas Senf | VISUAL IMPACT
(ur. 1981, Niemcy) dorastał w Lipsku, jednak zamiłowanie do gór skłoniło go do przeprowadzki w Alpy Szwajcarskie w 2002 roku. Obecnie mieszka w pobliżu Interlaken. Studiował inżynierię mechaniczną, ale zawsze wabiły go wysokie góry. Wraz z przyjaciółmi dokonał pierwszego wejścia na Thalay Sagar drogą Harvest Moon oraz północną ścianą na Arwa Tower w Himalajach Garhwalu. W czasach, kiedy był przewodnikiem górskim fotografia zaczęła odgrywać coraz większa rolę w jego życiu. Obecnie współpracuje z największą agencją fotograficzną w Interlaken – Visual Impact. Thomas realizuje swoje marzenie zostania zawodowym fotografem pracując z wybitnymi sportowcami spod znaku outdoor, jednocześnie działając jako fotograf wyprawowy. Dzięki doświadczeniu wspinaczkowemu, zarówno w skałach jak i górach, koncentruje się na tematyce alpinistycznej, wspinaczce skalnej i lodowej, basejumpingu oraz narciarstwie. 
www.thomassenf.ch
 
 
 
Kamil Tamioła
(ur. 1982, Polska) fotograf, alpinista, wykładowca akademicki. Od 9 lat przebywa w Holandii, wykładając na Uniwersytecie w Groningen fizykę stosowaną. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, Cambridge oraz University of Groningen. Jego projekty pojawiają się regularnie w „National Geographic”, „National Geographic Traveller”, „National Geographic Benelux”, „Climber”, „Urban Climber”, „Climbing”, „Daily Mail”, „Hoogtelijn”, „Bergen”, „Koktejl Everest” oraz ostatnio w „Alpinist”. Pomijając pracę edytorską, jego fotografie trafiły do kampanii reklamowych Royal Dutch Shell, Rabobank, ABN Amro i innych znanych klientów komercyjnych. W chwili obecnej jego fotografia jest reprezentowana przez Aurora Photos (USA) oraz Caters News (UK). Jako jedyny fotograf wspinaczkowy w krajach Beneluxu, Kamil jest sponsorowany przez RAB, Lowe Alpine oraz La Sportiva. Od kilku tygodni może pochwalić się dołączeniem do Redged i Clik Elite „Immortals”, elitarnego teamu fotografów outdoorowych. W chwili obecnej Kamil pracuje nad przejściem na 100% wymiar pracy w zakresie komercyjnej fotografii outdorowej. Jest stałym korespondentem magazynu „Góry”.
www.alpine-photography.com
 
 
 
Jim Thornburg
(ur. 1964, USA) jako profesjonalny fotograf górski pracuje od 20 lat. We wczesnych latach 90. startował w Pucharze Świata we wspinaczce i podróżował po różnych rejonach wspinaczkowych świata. Obecnie mieszka w swoim rodzinnym mieście – Berkeley w Kalifornii. Jego ostatni projekt, Stone Mountains, spotkał się z uznaniem krytyków i został wydany w formie wielkoformatowego 320-stronicowego albumu, zawierającego zdjęcia z 35 północnoamerykańskich rejonów wspinaczkowych. W swojej pracy skupia się na naturalnym otoczeniu, w którym odbywa się wspinaczka. Od wielu lat współpracuje z licznymi magazynami wspinaczkowymi i górskimi z całego świata, przede wszystkim z dwoma głównymi amerykańskimi („Climbing” i „Rock & Ice”), które często publikowały jego zdjęcia na okładkach.
www.jimthornburg.com
 
 
 
Jordan Tybon
(ur. 1983, USA) „profesjonalny włóczęga”, który czasami udaje, że jest fotografem. Podróżuje tak często, jak to tylko możliwe dla kogoś pozbawionego znaczących źródeł dochodu, próbując uchwycić to, co – jak wierzy – my jako ludzie straciliśmy lub zagubiliśmy. Jakkolwiek nie ma bladego pojęcia, co to jest, zatem jest niewątpliwie przepełniony poczuciem nonsensu. Jordan mieszka w okolicach Berlina wraz z highline’ową ekipą somewhereelseland: razem przemierzają świat w poszukiwaniu najpiękniejszych i najdziwniejszych miejsc, w których można rozpiąć taśmę, a następnie po niej przejść. Zdobył pierwszą nagrodę podczas Shaff Adventure Film Festival w 2012 roku, a jego zdjęcia wykorzystywane były do celów promocyjnych przez Madonnę, The Reel Rock Tour i szereg firm produkujących sprzęt outdoorowy. Były ponadto publikowane w wielu książkach i magazynach, takich jak: „Alpinist”, „Wend”, „Góry” i „Transhelvetica”. Poczynania teamu można śledzić na stronie: 
www.somewhereelseland.com
 
 
 
Łukasz Warzecha
(ur. 1983, Polska) profesjonalny fotograf. W ciągu ostatnich dwóch lat robił zdjęcia na czterech kontynentach do projektów Petzla, Mountain Equipment i UIAA. Jego prace publikowały magazyny na całym świecie: „Yoga Journal”, „Rock & Ice”, „Climbing”, „Climax” i wiele innych. Jest stałym współpracownikiem brytyjskiego magazynu „Climb”. „Żyję marzeniami. Biegnę, kiedy inni idą… Pracuję, gdzie inni się bawią… ponieważ fotografia to podróż bez konkretnego celu”. Jeden z założycieli fotograficznego duetu „Polished Project”. Mieszka w Wielkiej Brytanii. Sponsorzy: ClikElite and Redged. 
www.LWimages.co.uk 
adres email do składania reklamacji: reklamacje@czytaj.goryonline.com